Знаннями основних принципів, методів та функцій психодіагностичної діяльності, її специфіки щодо застосування фахівцями з соціальної роботи; соціологами, управлінцями, тощо. Наше поле досліджень – публічна сфера та соціальні комунікації. Багато речей можна дізнатися лише роблячи їх, тому цей курс має значний прикладний компонент. По-перше, це вміння аналізувати великий обсяг даних.
Соціологія особисто для мене означає науку, яка поєднує в собі багатий теоретичний базис, а також шляхи емпіричного вивчення актуальної реальності та соціальних процесів. Саме можливість долучатися до практики здійснення конкретних соціологічних досліджень допомагає в моїй професійній кар’єрі. Отримані комунікативні навички і досі мені допомагають у різних ситуаціях. Я – випускниця кафедри соціології Волинського державного університету імені Лесі Українки за спеціальністю «Соціологія». З теплом і вдячністю згадую своїх викладачів, які навчили мене бути соціологом.
Свежие Записи
Мертоном у праці «Наука, техніка і суспільство в Англії XVII ст.», опублікованій у 1933 р. В ній Мертон висунув на перший план роль пуританської релігії і моралі в становленні науки Нового часу. Пізніше він сформулював соціологічну концепцію науки, яка в 60-і роки стала домінуючою парадигмою. Філософською основою цієї концепції були позитивістські ідеї соціальної нейтральності і кумулятивного характеру зростання наукового знання, а загально-соціологічною основою — структурний функціоналізм, варіант якого був розроблений самим Мертоном. Спочатку соціологія науки розглядалась як частина і допоміжна сфера соціології пізнання, оскільки традиційно наука філософськи осмислювалася лише як первинний тип знання, як предмет теорії пізнання.
- Ознайомлення з основними принципами побудови вибірки у соціологічних дослідженнях, а також набуття практичних вмінь та навичок у використання вибіркового методу.
- Віталій Кличко виступав досить помірковано стосовно президента, а інші учасники, зокрема з об’єднання «Свобода», мали більш опозиційні настрої, і ми побачили, що «Свобода» дістала значно вищий відсоток, ніж очікувалось, а партія Кличка відповідно куди нижчий.
- Вони є об’єктивними, оскільки нові покоління успадковують готові відносини, зв’язки, тенденції, сформовані без їх участі.
- Ця традиція називається «ангажована соціологія» і далі вона розвинулась у поняття «публічна соціологія», яке полягає в тому, що в нас є певна активістська позиція, ми її пропагуємо, тож наші дослідження якраз і не мають бути нейтральними.
- Історія становлення соціології свідчить, що від філософії спочатку відокремилась загальна соціологія, а потім від неї — галузеві соціології.
Особливості застосування теорій соціальних змін у постленінському соціумі. Використання різних технологій і технік спілкування, вміння комбінувати їх, в залежності від потреб конкретної людини (ситуації). Отримання практичних навичок підготовки та проведення вибіркових соціологічних досліджень.
Схожі Записи
Вивчення їх дає змогу відтворити картину життєдіяльності тих соціальних об”єктів, що вивчаються. На основі цих досліджень складаються висновки та приймаються відповідні рішення щодо управління різними галузями суспільства. Багатоманітність соціальних відносин є своєрідним відображенням суспільного життя, наслідком впливу на них конкретної суспільної діяльності, що надає їм специфічних відтінків. Розвиток соціальних відносин у кожній конкретній сфері породжує відповідні суперечності, вирішення яких і становить сутність процесу соціального розвитку.
Щодо відносин галузевих соціологій із загальною соціологією, яка акумулює основні соціологічні закономірності, то й тут слід мати на увазі передусім схожість, але не тотожність предмета вивчення цих наук. Щодо вітчизняної соціології, то вона тривалий час існувала у штучно створеному світі ідеальних конструкцій, обстоюючи часто цілком надумані постулати, які не витримали випробування життям. Це, зокрема, багато які теоретичні положення, що вважалися азбучними істинами, засадними принципами марксистської соціологічної теорії — про тотожність інтересів суспільства, колективу та особи, єдину «найпрогресивнішу» форму власності тощо. Вебер зазначав, що соціологія намагається розтлумачити, зрозуміти соціальну дію і цим каузально її процес і діяння. Отже на думку вченого, соціологія вивчає не що інше, як соціальну поведінку, яку вона намагається зрозуміти й витлумачити.
Проте, структурні ланки системи «наука — людина» менш розвинуті, ніж структурні ланки системи «наука — техніка». Основні завдання соціології науки полягають у вивченні законів розвитку і функціонування науки як цілісної системи, що входить до більш широкої соціальної системи. Її практичною мстою є розробка теоретичних основ організації й управління наукою, тобто системи заходів, які спираються на об’єктивну логіку розвитку науки і забезпечують оптимальні темпи її розвитку й підвищення ефективності наукових досліджень.
Її висновки та узагальнення здебільшого мають частковий, а не універсальний характер. На Заході давно існує своєрідний напрям — соціальна критика. Соціологія, даючи об”єктивне знання, покликана попереджувати соціальну політику про відхилення від соціального ідеалу, сигналізувати про можливі негативні соціальні явища і наслідки. Категорія „соціальне” тісно пов’язана з категорією „соціальні відносини”. Соціальне —це сукупність тих чи інших властивостей і особливостей, які виявляються в конкретних умовах між індивідами і спільностями в процесі сумісної діяльності (взаємодії).
Масова свідомість – це зріз громадської свідомості, в рамках якого у представників різних груп можуть виникати аналогічні думки, судження, що відображають їхнє ставлення до проблем і фактів дійсності. Характерні риси масової свідомості полягають у джерелах німець скаже ви слов’яни і характері формування. Оскільки у формуванні масової свідомості беруть участь представники різних груп, то громадська думка формується в ньому. У цьому формуванні беруть участь не тільки наукові джерела, а й найближче соціальне оточення, чутки тощо.